چطور در وردپرس 5 ویرایشگر کلاسیک را دوباره فعال کنیم؟

چند روز قبل، سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک به روز رسانی بزرگ دریافت کرد و به نسخه‌ی 5.0 ارتقا یافت. در این نسخه از وردپرس، ویرایشگر جدیدی به نام گوتنبرگ (Gutenberg) جای گرفته که یک تغییر اساسی به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید: وردپرس 5.0 اینجاست؛ با ویرایشگر جدید گوتنبرگ آشنا شوید

چندین سال بود که که وردپرس از یک ویرایشگر کلاسیک بهره می‌برد که شباهتی با سیستم دیداری نرم افزاری چون مایکروسافت ورد یا ادیتور وبلاگ‌ها داشت. اما در این نسخه، یک ویرایشگر بسیار ساده جای مدل کلاسیک را گرفته است. با این حال، ممکن است بسیاری از کاربران نتوانند با ویرایشگر جدید کنار بیایند، به خصوص کاربران فارسی زبان که قطعا تا انتشار به روز رسانی‌های فارسی با گوتنبرگ مشکل خواهند داشت. در این حالت، بهترین راه غیر فعال کردن و برگشتن به نسخه‌ی کلاسیک ویرایشگر وردپرس است، بدون اینکه بخواهید نسخه‌ی وردپرس خود را تغییر دهید و یا یک پلاگین نصب کنید.

برای غیر فعال کردن کامل گوتنبرگ و فعال کردن دوباره ویرایشگر کلاسیک وردپرس، کافی است که فایل فانکشنز «functions.php» قالبی که استفاده می کنید را در حالت ویرایش باز کنید و قطعه کد ذیل را آخر آن و قبل از بسته شدن توابع کل و یا علامت “?>” قرار دهید.

add_filter(‘use_block_editor_for_post’, ‘__return_false’);

به شما توصیه میکنیم قبل از هر تغییر یک نسخه‌ی پشتیبانی از فایل «functions.php» خود بگیرید تا اگر اشتباهی مرتکب شدید، به راحتی بتوانید تغییرات را بازگردانید. بعد از ذخیره خواهید دید که دیگر خبری از ویرایشگر جدید نیست و ادیتور به شکل قبل شده است!

البته شما می توانید از پلاگین های وردپرس مانند افزونه‌ Classic Editor نیز برای فعال کردن ویرایشگر قدیمی استفاده کنید، اما وقتی می‌توان با یک خط کد همین کار را با شکل بهتری انجام داد، چرا استفاده از پلاگین؟!

لینک کوتاه http://bit.ly/2zO73ER
منبع اختصاصی دیجی‌رو

تبلیغات

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هنگام ارسال دیدگاه، آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند.