هواوی خطاب به انگلیس: حالا که ترامپ رفتنی شد ممنوعیت‌ها را بردارید!

دو سال گذشته برای هواوی سال‌های بسیار سختی بودند و این شرکت را عملاً می‌توان یکی از بزرگ‌ترین قربانیان جنگ تجاری چین و آمریکا دانست. در این بین، یکی از بزرگ‌ترین ضربه‌هایی که در این مدت به هواوی وارد شده، ممنوعیت آن از فروش تجهیزات 5G به بریتانیا است. ممنوعیتی که حالا بعد از شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مسئولان هواوی امید از میان برداشته شدن آن را دارند. با دیجی رو همراه باشید.

نایب رئیس هواوی، آقای ویکتور ژانگ، اخیراً در مصاحبه‌ای که با نشریه گاردین داشته ابراز امیدواری کرده با توجه به عدم انتخاب مجدد دونالد ترامپ به سمت ریاست جمهوری آمریکا و “احتمال اتخاذ رویکردی متفاوت از سوی دولت جدید ایالات متحده”، ممنوعیت این شرکت از فروش تجهیزات 5G به بریتانیا می‌تواند مورد تجدید نظر قرار بگیرد.

ویکتور ژانگ
ویکتور ژانگ، نایب رئیس هواوی

در ابتدا، دولت انگلستان پس از بررسی دقیق و موشکافانه عملکرد هواوی، به این نتیجه رسیده بود که هیچ چیز مخربی در رابطه با این شرکت وجود ندارد و از همین رو به اپراتورهای خود اجازه همکاری با هواوی را داد بود. اما در ادامه و پس از صحبت‌هایی که بین دونالد ترامپ و نخست وزیر انگلیس، بوریس جانسون، رد و بدل شد، دولت این کشور به شرکت‌های فعال در حوزه مخابرات دستور داد که همکاری خود با هواوی را قطع کرده و تجهیزات فعلی را هم تا سال 2027 جایگزین کنند.

ظاهراً آقای ژانگ برای مصاحبه با رسانه‌های انگلیسی از قبل آماده شده بود، چرا که در خلال صحبت‌های خود از این کشور خواست تا به ریشه‌های خود به عنوان زادگاه اولین انقلاب صنعتی وفادار بماند و افزود که دولت انگلیس نمی‌تواند از انقلاب 5G عقب بماند.

وی همچنین اشاره کرده که اگر انگلستان می‌خواهد کشوری متعادل باشد، باید روی راه‌های ارتباطی در کلاس جهانی سرمایه‌گذاری کند، چرا که این‌ها ابزاری اساسی برای کاهش شکاف در عدم تعادل اقتصادی کشور است. وی در ادامه نیز گفت عدم همکاری با هواوی منجر به تاخیر در راه‌اندازی 5G خواهد شد، که به گفته یک شرکت تحقیقاتی مستقل، می‌تواند ضرر 18.2 میلیارد پوندی را بر اقتصاد انگلستان تحمیل کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.