فلای تودی

نبرد ناعادلانه؛ اینستاگرام لینک‌های مربوط به تلگرام و اسنپ چت را غیرفعال کرد

بر خلاف آنچه که تا کنون ممکن بود، اپلیکیشن اشتراک‌گذاری تصاویر اینستاگرام دیگر به کاربران خودش اجازه نخواهد داد تا از لینک‌های حساب کاربری تلگرام و اسنپ چت‌شان در اینستاگرام خود استفاده نمایند. این درحالیست که استفاده از لینک سایر سرویس‌ها مانند یوتیوب، آیتیونز و … بلامانع بوده و مجاز می‌باشند.

در همین راستا تلگرام با ارسال یک توییت به سرزنش از صاحب اینستاگرام یعنی فیسبوک پرداخت و اعلام کرد آنچه که اتفاق افتاده یک حرکت کاملاً ریاکارانه می‌باشد. “پاول دورف” بنیانگذار تلگرام که ارسال کننده این توییت بوده، به این نکته اشاره می‌کند که:

“لینک‌های سرویس های LinkedIn، Twitter، Facebook و Periscope همچنان بر روی این سرویس قابل استفاده هستند و تنها لینک‌های منتشر شده از تلگرام هستند که توسط این اپلیکیشن مسدود شده‌اند. دقیقاً همانند حرکتی که چندی پیش از سوی واتس اپ صورت گرفت، اینستاگرام یا فیسبوک نیز قبل از این مسدود سازی هیچ توضیح و یا حتی هشداری را در این مورد برای ما ارسال نکرد‌ه‌اند.”

insta block telegram

تلگرام در حال حاضر یکی از بهترین پیام رسان‌های پلتفرم‌های مختلف است که به سرعت درحال رشد می‌باشد و به تازگی نیز با قرار دادن قابلیت ویرایش تصاویر درون اپلیکیشن خود، توانسته بر محبوبیت خودش بی‌افزاید. در آن زمان که تلگرام این قابلیت جدید خودش را معرفی کرد، روزانه بیش از 35 میلیون عکس بین کاربرانش رد و بدل می‌شد و این درحالی بود که آمار اینستاگرام در این زمینه 70 میلیون بوده است. صرف نظر از اینکه شکاف بین این دو آمار پس از رونمایی از قابلیت ویرایش تصاویر درون اپلیکیشنی تلگرام امروز چقدر کاهش یافته است، می‌توان چنین حرکتی از سوی اینستاگرام را احساس خطر در قبال قدرت گرفتن تلگرام دانست.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد