کمبود نمایشگرهای اولد دلیل تاخیر رونمایی از آیفون 8 نیست!

بنا به گزارش جدید منتشر شده توسط خبرگزاری The Bell، کمپانی سامسونگ دیسپلی (Samsung Display) تاخیری در تحویل نمایشگرهای اولد گوشی‌های آیفون نخواهد داشت. در این گزارش آمده که بخش تولید صفحه نمایش‌های سامسونگ سفارشات خود را می‌تواند تحویل بدهد. این بخش از اواسط اردیبهشت ماه سفارشات گرفته شده را شروع به تحویل دادن به مشتریانش خواهد کرد و تا هفته اول خرداد ماه تمام سفارشات طبق برنامه‌های توافق شده به دست مشتریان سامسونگ خواهد رسید.

اما بعضی از خبرگزاریها اعلام کرده بودند که نسل بعدی گوشی‌های آیفون دیرتر رونمایی خواهند شد و یکی از دلایل تاخیر را به کمبود نمایشگرهای اولد اختصاص داده بودند. اما منابع موثق اعلام کردند که خبرهای قبلی به صورت خاصی غلو شده بودند و شایعاتی بیش نبوده‌اند.

همانطوریکه می‌دانیم، کمپانی اپل سه مدل گوشی آیفون را در سال 2017 میلادی معرفی خواهد کرد که یکی از این مدل‌ها شناخته شده با نام آیفون 8 یا آیفون ایکس مجهز به نمایشگر سوپر امولد 5.8 اینچی خواهد بود. کمپانی سامسونگ به عنوان تنها کارخانه تهیه کننده پنل‌های اولد گوشی‌های آیفون در نظر گرفته شده است. به عبارتی دیگر این کمپانی توانایی تولید مایحتاجات کارخانه‌های بزرگی همانند اپل را دارد. به تازگی این دو کمپانی قرارداد همکاری دو ساله معادل 9 میلیارد دلار را امضا کرده‌اند و در این همکاری سامسونگ متعهد به تولید 70 الی 92 میلیون پنل‌های نمایشگر مخصوص کمپانی اپل برای سال 2017 میلادی شده است.با این وجود هنوز بعضی از کارشناسان تردید دارند که این گوشی بالا رده بازار بتواند ویژگیهای فوق‌العاده‌ای داشته باشد. برای مثال محقق موسسه تحقیقاتی UBI « آقای جانگ هیون جون» در مصاحبه با The Investor اعلام کرده که اپل درخواست پنل‌های نمایشگر بهتر از گوشی‌ هوشمند گلکسی اس 8 را کرده است و با توجه به تامین به موقع این نمایشگرها، آیفون 8 به موقع رونمایی خواهد شد.

کمپانی اپل قصد دارد نمایشگرهای نسل بعدی گوشی‌های آیفون طراحی خمیده‌تری نسبت به گوشی پرچم‌دار سامسونگ گلکسی اس 8 (Galaxy S8) را داشته باشند و به علاوه می‌خواهد سنسور اثر انگشت را در این صفحه نمایش تعبیه کند. بنابراین داشتن چنین ویژگیهایی بستگی خیلی زیادی به نمایشگرهای اولد تولید شده از سوی سامسونگ دارد. از سوی دیگر کمپانی سامسونگ قصد داشت سنسور اثر انگشت را در نمایشگرهای جدید این گوشی‌های پرچم‌دار خود تعبیه کند ولی به دلیل کمبود وقت، مکان سنسور اثر انگشت را به پشت گوشی در کنار دوربین اصلی گوشی قرار داد.

به علاوه تحلیل گر معروف محصولات اپل «آقای مینگ چی کو» از موسسه تحقیقاتی KGI در گزارش جدید خود اعلام کرده است که سه مدل جدید گوشی‌های آیفون همانند سالهای پیش، در شهریور ماه رونمایی خواهند شد ولی در گزارش خود تاخیر یک الی دو ماهه رونمایی از این گوشی‌ها را محتمل دانسته و دلیل آن را در تعداد نمایشگرهای اولد موجود بیان کرده است. برای خبرهای بیشتر از محصولات جدید کمپانی اپل همراه دیجی رو باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.