جف بیزوس هرکاری بتواند برای اسکان انسان‌ها روی ماه می‌کند!

درست مثل ایلان ماسک، ثروتمند‌ترین مرد دنیا هم رویا‌های فرا زمینی خودش را دارد. مدیر عامل کمپانی آمازون، جف بیزوس، در کنفرانس توسعه‌ی فضایی لس آنجلس گفته که کمپانی بلو ارجین وی با ناسا و آژانس فضایی اروپا کار خواهد کرد تا انسان‌ها را بر روی ماه بگذارند و حداقل، پروسه‌ی مهاجرت را آغاز کنند.

با این حال، مسکونی کردن ماه تنها بخشی از تصویر بزرگی است که بیزوس در سر دارد. او همچنین قصد دارد که مردم در این سیارک‌ها کار کنند.

او گفته که می‌توانیم از زمین برای زندگی و صنایع سبک استفاده کرده و صنایع سنگین را به ایستگاههای فضایی خورشیدی منتقل کنیم. این اتفاق در آینده‌ای نه چندان دور، شاید 100 سال آینده امکان پذیر است چون برای کار‌هایی که هم اکنون بر روی زمین انجام می‌دهیم، در فضا کلی انرژی خواهیم داشت.

در واقع با توجه به رو به اتمام گذاشتن منابع زمین، این موضوع نوعی نیاز تلقی می‌شود. اما چرا ماه؟ چون موقعیت آن مناسب بوده و به آسانی قابل دسترس است. علاوه بر این، رسوبات یخ‌های آبی در آن نزدیکی یافت شده که می‌توان آن را به آب آشامیدنی و سوخت راکت تبدیل کرد.

انگار که یک نفر این‌ها را برای ما تنظیم کرده.

بلو ارجین در حال طراحی یک ماه پیماست که قادر به حمل 5 تن بار به ماه است. این میزان برای حمل و نقل انسان‌ها کافی است. اما اگر ماه پیما قرار باشد اولین پروازش را تا اواسط سال 2020 انجام دهد، نیازمند پشتیبانی است. این کمپانی از همین رو قصد دارد تا برای دست یابی به اهدافش، با ناسا مشارکت انجام دهد.

به هر حال ما این کار را انجام خواهیم داد، حتی اگر ناسا انجام ندهد. ما در نهایت انجامش خواهیم داد. اگر همکاری باشد خیلی سریع‌تر انجام پذیر است.

بیزونس همچنین از ایده‌ی “روستای ماه” آژانس فضایی اروپا که طبق آن ملت‌های مختلفی که در هماهنگی با هم کار می‌کنند می‌توانند پایگاه مرزی خود را در مجاورت یکدیگر بر روی ماه داشته باشند، حمایت کرده است. این مدیر عامل مقدار زیادی از سرمایه‌اش را برای بلو ارجین و جاه طلبی‌های فضایی‌اش سرمایه گذاری کرده. او به گفته‌ی خودش این کار را تا زمانی انجام خواهد داد که یا دیگران هم در این چشم انداز با او همراه شوند یا پول‌هایش تمام شود.

منبع fossbytes

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
نیلوفر
نیلوفر

چ جالب فیلمشم گذاشتین😊😂