ال جی: عقب نشینی از تولید جی 6 با پنل اولد و خمیده، توسعه فناوری شارژ بی‌سیم و آینده مبهم پروژه ماژولار

بر اساس گزارشاتی که از کشور کره‌ی جنوبی به دست ما رسیده است، ال جی از تصمیم خود مبنی بر تولید پرچم‌دار سال آینده‌ی خود، ال جی جی 6 با صفحه‌ی نمایش خمیده و اولد، عقب نشینی خواهد کرد. منابع آگاه می‌گویند که این شرکت کره‌ای در تولید ال جی جی 6 هم چنان از پنلی تخت با فناوری LCD خواهد کرد، مانند سایر تولیدات خود.

گفته می‌شود که دلیل این عقب نشینی شرکت ال جی، به خاطر عدم توانایی تأمین کننده‌ی پنل‌های صفحه‌ی نمایش این شرکت می‌باشد. تأمین کننده‌ی ال جی گویا قادر به فراهم آوردن مناسب پنل مورد نیاز کمپانی کره‌ای برای تولید ال جی جی 6 نمی‌باشد. این امر تنها زمانی محقق خواهد بود که ال جی خط تولید جدید پنل‌های صفحه‌ی نمایش خود را در شهر گومی کره‌ی جنوبی راه اندازی کند. راه اندازی این خط تولید جدید در بهترین حالت تا نیمه‌ی دوم سال 2017 میلادی میسر خواهد بود، زمانی که از عرضه‌ی اولیه‌ی ال جی جی 6 دیرتر می‌باشد.

در این گزارش هم چنین آمده است که بدنه‌ی ال جی جی 5 از فلز ساخته خواهد شد و ممکن است بر روی آن شیشه‌ی فشرده هم قرار گیرد. علاوه بر این ادعا شده که شرکت ال جی در حال توسعه‌ی فناوری پیشرفته‌ی مغناطیسی برای شارژ بی‌سیم می‌باشد که البته تا زمان عرضه‌ی ال جی جی 6 به بهره برداری نخواهد رسید. طبق گزارش مذکور، ال جی با توسعه‌ی این تکنولوژی می‌تواند چند گوشی را به صورت همزمان در فاصله‌ی 2-3 سانتی متری شارژر، شارژ کند.

البته باید گفت که در همین حال سایر شرکت‌ها توانسته‌اند این فناوری را تا جایی توسعه بدهند که اسمارت فون از فاصله‌ی 7 سانتی متری با شارژر و در قدرت 7 واتی – بیشتر از قدرت 5 واتی استاندارد کنونی – شارژ گردد. این تکنولوژی احتمالاً در گوشی ال جی جی 7 مورد استفاده قرار گیرد، چرا که گفته می‌شود این شرکت کره‌ای در حال تحقیقات بسیاری برای توسعه‌ی این فناوری – شارژ بی‌سیم پیشرفته – می‌باشد.

ال جی هم چنین این سؤال را که آیا پروژه‌ی اسمارت فون‌های ماژولار خود را که با ال جی جی 5 آغاز شده است، ادامه خواهد داد یا خیر بی پاسخ گذاشته است. باید ببینیم که ال جی جی 6 هم مانند پرچم‌دار فعلی این شرکت ماژولار خواهد بود یا خیر. احتمال رها کردن این پروژه توسط ال جی وجود دارد. به عنوان مثال جدیدترین گوشی رده بالای این شرکت، ال جی وی 20، مانند ال جی جی 5 ماژولار نبود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Phone Arena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها