آیفون 8، 7 اس و 7 اس پلاس به صفحه نمایش True Tone مجهز خواهند بود

امروز شایعه جدیدی در مورد آیفون‌های سال 2017 اپل منتشر شده که جزئیاتی از سنسور‌های نور محیطی این دستگاه را فاش می‌کند. به طور خاص، بانک سرمایه‌گذاری بارکلیز معتقد است که جدیدترین گوشی از سری آیفون (و البته گران قیمت‌ترین آن‌ها) با نام آیفون 8 (با یک صفحه نمایش OLED) یک ویژگی جدید مشترک با آیفون 7 اس و 7 اس پلاس (که انتظار می‌رود بسیار شبیه به مدل‌های سال گذشته باشند) خواهد داشت.

در واقع منظور ما این است که طبق شنیده‌ها، همه آیفون‌های امسال قرار است از صفحه نمایش True Tone استفاده کنند. اولین و تنها محصولی که اپل در حال حاضر آن را با صفحه نمایش True Tone راهی بازار کرده، آیپد پرو 9.7 است. بنابراین وقتی نسخه 12.9 اینچی آیپد پرو عرضه شود، مطمئناً آن هم به همین تکنولوژی مجهز خواهد بود.

صفحه نمایش True Tone آیفون 8

شایان ذکر است که فناوری True Tone به صفحات نمایش اجازه می‌دهد تا تن رنگ را بسته به نور محیط به صورت خودکار تنظیم کنند. به عنوان مثال، اگر از گوشی هوشمند خود در زیر نور لامپ‌های رشته‌ای استفاده کنید، صفحه نمایش از رنگ‌های گرم‌تری استفاده خواهد کرد و بر عکس با رفتن به محیط‌های باز در یک هوای ابری، رنگ‌ها سردتر و متمایل به آبی خواهند شد تا محتویات صفحه نمایش بهتر دیده شوند.

این شاهکار در آیفون‌های آینده اپل با استفاده از فناوری سنجش کامل طیف نور محیطی، که توسط شرکت اتریشی AMS ارائه شده، محقق خواهد شد. استفاده از چنین سنسورهای پیشرفته سنجش نور محیطی به این معنا خواهد بود که اپل باید حدود یک دلار برای هر گوشی هزینه کند که در مقایسه با هزینه 0.60 دلاری در مدل‌های معمولی، بیشتر است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.