پلی استیشن 4 ، 70 تا 90 درصد از بازار اروپا را در اختیار دارد

سونی به تازگی اعلام کرده که با توجه به فروش خوبی که کنسول نسل جدید این شرکت یعنی پلی استیشن 4 در اروپا داشته است، این کمپانی موقعیت خوبی در بازار اروپا به دست آورده است.

وب سایت مشهور VG247 مصاحبه ای با آقای جیم رایان رئیس شعبه اروپایی بخش سرگرمی های سونی و یا به اختصار SCEE، ترتیب داده و وی در این مصاحبه اعلام کرده که سونی سهم بسیار بزرگی از بازار کنسول های بازی در اروپا را در دست دارد. در ادامه نکات مهم مطرح شده در این مصاحبه را خدمت شما ارائه می کنیم.

آقای رایان در این مصاحبه ادعا کرده که فکر نمی کند در هیچ کشور اروپایی ای سهم سونی از بازار، زیر 70 درصد باشد. وی همچنین بیان کرده که در برخی از کشور های این منطقه سهم این شرکت به بالای 90 درصد نیز رسیده است.

به وضوح آقای رایان از این موفقیت کنسول پلی استیشن 4 در اروپا بسیار خوشحال می باشد. وی همچنین درباره قیمت این محصول و ارزشی که این کنسول برای کاربران اروپایی دارد ابراز خرسندی کرده است.

jim-ryan-sonyبر اساس گفته های آقای رایان کاربران اروپایی نیز از خرید پلی استیشن 4 بسیار راضی هستند. به عقیده وی گیمر های اروپایی کنسول پلی استیشن 4 را دستگاهی ارزشمند می دانند و قیمت این محصول را در برابر کیفیت بالای آن منصفانه ارزیابی می کنند.

کنسول پلی استیشن 4 سونی یکی از برترین کنسول های بازی می باشد که تا به امروز عرضه شده و این کنسول شروع بسیار خوبی نسبت به پلی استیشن 3 داشته است. سونی هنگام عرضه پلی استیشن 3 دچار اشتباه محاسباتی شد و با تعیین قیمتی بالا برای آن نتوانست آن طور که باید و شاید در جذب مخاطب موفق ظاهر شود، ولی از این شکست درس گرفت و در مورد کنسول جدید خود کاملا بهتر عمل نمود.

باید ببینیم آیا سونی می تواند این جایگاه خوب خود در بازار اروپا را حفظ کند. این شرکت مطمئنا برای حفظ این موفقیت کار سختی در پیش خواهد داشت زیرا رقیب جدی سونی یعنی کمپانی مایکروسافت در نمایشگاه E3 امسال با بازی های مطرحی مانند Halo 5: Guardians و Rise of the Tomb Raider نشان داد که نقشه های زیادی برای افزایش آمار فروش کنسول XBOX One در سال جاری دارد و به این راحتی ها تسلیم سونی نخواهد شد.

منبع: attackofthefanboy

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد