پلی استیشن 5 با عناوین PS3 ،PS2 ،PS1 و PS4 هم سازگار خواهد بود؟!

با وجود اینکه سونی سال گذشته پلی استیشن 5 را معرفی کرد، اما هنوز سؤال‌های زیادی درباره این کنسول نسل جدید داریم که پاسخی برای آن‌ها ارائه نشده است. یکی از شایعات قوی در مورد پلی استیشن 5 این است که این کنسول حداقل با عناوین یک نسل قبل یعنی PS4 سازگاری خواهد داشت. با این وجود همواره شایعاتی نیز مطرح بوده در مورد اینکه سازگاری کنسول نسل جدید سونی با نسل‌های گذشته تنها به پلی استیشن 4 محدود نخواهد بود و بازی‌های PS3 ، PS2 و حتی PS1 را هم شامل خواهد بود.

البته این حجم از سازگاری با گذشته (Backward Compatibility) تاکنون سابقه نداشته،‌ بنابراین شک و تردیدهای زیادی در مورد صحت آن وجود دارد. با این حال،‌ کانال یوتیوبی HipHopGamer اخیراً‌ با مطرح کردن دوباره این ادعا،‌ اطلاعات جدیدی در خصوص کاری که سونی در پلی استیشن 5 قصد انجامش را دارد،‌ ارائه کرده است.

HipHopGamer با استناد به منابع ناشناس، ادعا می‌کند که پلی استیشن 5 از یک موتور ویژه برای ارتقاء کیفیت بصری بازی‌ها استفاده خواهد کرد تا امکان اجرای بازی‌های قدیمی‌تر را فراهم کند. علاوه بر این ، این موتور نرم‌افزاری باعث بهبود نسبی در کیفیت گرافیکی بازی‌ها خواهد شد، اما با این حال نباید انتظار داشت مثلاً‌ بازی‌های PS2 را به سطح نسخه‌های بازنگری شده آن‌ها در پلی استیشن 4 برساند. اگرچه این خبر ممکن است برای هواداران پلی استیشن بسیار هیجان انگیز به نظر برسد، اما باید توجه داشت که سونی هنوز در این رابطه سکوت کرده و هیچ چیز را به صورت رسمی تأیید یا تکذیب نکرده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gamerant
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها