سامسونگ همچنان در بازار گوشی‌های هوشمند پیشتازی می‌کند

مؤسسه تحقیقاتی Counterpoint Research جدیدترین گزارش ماهانه خود از بازار گوشی‌های هوشمند را منتشر کرد و بر این اساس در ماه اوت سال جاری میلادی، سامسونگ با کسب 22 درصد از سهم بازار،‌ فاصله خود با هواوی در رده دوم را بیشتر کرده است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

پس از اینکه هواوی در ماه آوریل با ثبت یک رکورد توانست با 21 درصد از سهم بازار به عنوان بزرگ‌ترین فروشنده گوشی در جهان لقب بگیرد، وضعیت این شرکت چینی رو به افول گذاشت و اکنون می‌بینیم که سهم هواوی در ماه اوت به 16 درصد رسیده است. این در حالی است که سامسونگ در همین ماه 2 درصد رشد داشته است.

تابستان امسال برای تولید کنندگان گوشی فصل بسیار سختی بود و ادامه شیوع ویروس کرونا و اعمال شرایط قرنطینه و تعطیل شدن کسب و کارها ضربه بزرگی به آن‌ها وارد کرد. در این بین،‌ هواوی با مشکلات دیگری هم دست به گریبان بود و علاوه بر تحریم‌های جدیدی که از سوی ایالات متحده بر علیه این شرکت چینی اعمال شدند، دولت هند هم ممنوعیت‌هایی را علیه شرکت‌های چینی وضع کرد که باعث شد بازار این کشور از دست هواوی خارج شود.

سهم شرکت‌ها از بازار گوشی در ماه آوریل 2020

در چنین شرایطی که شرکت‌های چینی در دومین کشور پرجمعیت جهان به مشکل خوردند،‌ سامسونگ بر حجم تبلیغات خود در این کشور افزود و توانست بهترین عملکرد را در کشور هند از سال 2018 به این سو، داشته باشد.

پس از سامسونگ و هواوی، اپل با 12 درصد از سهم بازار در جایگاه سوم ایستاده و نسبت به ماه آوریل تغییری نداشته است. انتظار می‌رود رونمایی از گوشی‌های جدید سری آیفون 12 باعث رشد فروش این شرکت در ماه‌های آتی شود. البته تا زمانی که آیفون‌های جدید روانه بازار شوند، مدل‌های پرفروش و محبوبی مانند آیفون اس ای (2020) و آیفون 11 همچنان به فروش خود ادامه خواهند داد.

در انتها باید به شیائومی اشاره کنیم که رشد قابل توجهی داشته و توانسته سهم خود از بازار گوشی را از 8 درصد در ماه آوریل به 11 درصد در ماه اوت برساند. البته می‌توان گفت این پیشرفت در میزان فروش بیشتر از آنکه به عملکرد خود کمپانی شیائومی ربط داشته باشد،‌ ناشی از مشکلات پیش آمده برای هواوی است که باعث شده شرکت‌های چینی دیگری مانند شیائومی در بسیاری از مناطق به عنوان جایگزین هواوی ظاهر شوند.

منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها