توسعه‌ دهنده نرم افزار، بهترین شغل در آمریکا!

هیچ کاری کامل و بدون نقص نیست. برای لذت بردن از کار بعضی‌ها به دنبال کارفرمایانی هستند که به آنها احترام گذاشته و قدردانشان باشد، سرمایه گذارانی که راحت پول می‌دهند و همچنین به دنبال همکارانی هستند که سهم زیادی از کار را بدون اینکه اعتباری از آن را مال خود کنند، انجام دهند.

US news و World Report اخیرا رتبه‌بندی ۱۰۰ شغل برتر آمریکا را منتشر کرده‌اند. شاید باروتان شود، ولی واقعا ۱۰۰ شغل برتر در آمریکا وجود دارد!

شغلی که امسال در رتبه‌ی اول قرارگرفته، توسعه دهنده یا دولوپر نرم‌افزار است که البته با توجه به سطح استرس و نداشتن بالانس کاری مناسب، ممکن است برای بعضی‌ها عجیب بنظر برسد.

بسیاری از دولوپرهای نرم‌افزار پایین چشم‌شان نیم متر گود است، خوب نمی‌خوابند و تحت فشار پروژه‌هایی هستند که ضرب العجل نامعقول دارند. اما خب آنها از مزایای دیگری همچون آینده‌ی کاری خوب، حقوق خوب و پرتقاضا بودن این توانایی و دانش در بازار کار نیز بهره‌مند می‌باشند.

Glassdoor تخمین می‌زند که حقوق پایه‌ی یک توسعه دهنده نرم‌افزار حدود ۸۳ هزار دلار است حال آنکه وزارت کار آمریکا این رقم را ۱۰۰ هزار دلار برآورد می‌کند. و در این میان اگر بتوانید در کالیفرنیا و در قلب سیلیکون ولی کاری پیداکنید، میانگین حقوق‌تان به ۱۳۳ هزار دلار در سال نیز خواهد رسید.

درمورد بازار کار این حرفه در ایران چه نظری دارید؟ آیا این شغل همانقدر که در آمریکا برتر است در ایران هم پرطرفدار و سرمایه‌ساز است؟

لینک کوتاه http://bit.ly/2Dja6Jo
منبع cnet.

تبلیغات

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هنگام ارسال دیدگاه، آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند.

مطالب مرتبط