نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که نوجوانان هنوز آیفون را به گوشی‌های اندرویدی ترجیح می‌دهند

شرکت منتشر کننده‌ی اوراق مشارکت پایپر جفری (Piper Jaffray) که آنالیزور معروف جین مونستر (Gene Munster) را در استخدام خود دارد، سالانه دو بار برنامه‌ی نظرسنجی‌ای به نام «خرید سهام با نوجوانان» را با حضور این رده‌ی سنی برگزار می‌کند. این برنامه و نظرسنجی به مشتریان شرکت پایپر جفری اجازه می‌دهد تا از آخرین نظرات نوجوانان، این که در حال حاضر چه چیزی بینشان محبوب است، کجا ترجیح می‌دهند پول خود را خرج کنند و احساسشان در مورد برندهای مختلف چگونه است، آگاه شوند. در آخرین نظرسنجی صورت گرفته توسط پایپر جفری، 10 هزار نوجوان حضور داشته‌اند که پیشرفت قابل توجهی نسبت به جامعه‌ی آماری 6 هزار و 500 نفری دوره‌ی قبل به حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید:

در ماه آوریل (فروردین ماه) 75 درصد نوجوانان شرکت کرده در نظرسنجی، اذعان داشته بودند که دستگاه بعدی آن‌ها، یک اپل آیفون خواهد بود. در نظر سنجی فعلی ماه جاری (اکتبر – مهر) این رقم به 79 درصد افزایش پیدا کرده است! درصد تعداد نوجوانانی که در حال حاضر دارنده‌ی یک دستگاه آیفون هستند 69 درصد می‌باشد، در حالی که نظرسنجی قبلی عدد 74 درصد را در این زمینه نشان می‌داد. با توجه به شرایط فعلی صنعت ساخت گوشی‌های هوشمند، باید با اطمینان حدس زد که 21 درصد دیگر از این نوجوانان، دستگاه بعدی خود را از میان اسمارت فون‌های اندرویدی انتخاب خواهند کرد و 26 درصد آن‌ها هم اکنون دارای یک تلفن هوشمند اندرویدی هستند.

یکی دیگر از جالب‌ترین اطلاعاتی که از این نظرسنجی به دست می‌آید، محبوب‌ترین برنامه‌ی پیام‌رسانی در حال حاضر، میان نوجوانان است. در این نظرسنجی، برنامه‌ی پیام‌رسانی «اسنپ چت» موفق شده رتبه‌ی نخست را از آن خود کند. این موضوع می‌تواند برای مشتریان شرکت پایپر جفری نکته‌ی جالبی باشد، چرا که این شرکت (که حالا با عنوان «اسنپ» شناخته خواهد شد) به زودی تبدیل به شرکتی با سهامی عام خواهد شد و عرضه‌ی اولیه‌ی سهام آن در ماه مارس سال آینده (اسفند ماه 1395) صورت خواهد گرفت. اسنپ چت با به دست آوردن 35 درصد آرا در رتبه‌ی نخست قرار دارد، اینستاگرام با 24 درصد دوم است و توییتر و فیسبوک هر دو با 13 درصد آراء رتبه‌ی سوم را دارند. پینترست با تنها 1 درصد از سایر رقبا پایین‌تر است.

میانگین سنی این جامعه‌ی آماری 10 هزار نفری متشکل از گروه سنی نوجوانان، 16 سال بوده است؛ 55 درصد آن‌ها دارای جنسیت مذکر بوده‌اند و متوسط درآمد خانوار آن‌ها به میزان 68 هزار دلار در سال بوده است.

نوجوانان در نظرسنجی پایپر جفری، اسنپ چت را به عنوام اپلیکشن پیام‌رسانی برتر خود برگزیده‌اند
نوجوانان در نظرسنجی پایپر جفری، اسنپ چت را به عنوام اپلیکشن پیام‌رسانی برتر خود برگزیده‌اند
آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Phone Arena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها