دیجی10: با بهترین کارتون‌هایی که تابحال ساخته شده‌اند آشنا شوید

کارتون‌ها فقط برای کودکان ساخته نمی‌شوند و خیلی از بزرگ سالان هم از آن لذت می‌برند، حتی بیشتر از بچه‌ها. بعضی کارتون‌ها پیام‌ها و احساسات خاصی را منتقل می‌کنند و بعضی‌ها کاملا بی‌معنی، اما همچنان لذت‌بخشند. شما هم احتمالا چندتایی کارتون دیده‌اید یا حتی ممکن است از طرفداران پروپاقرص کارتون‌ها و انیمیشن‌ها باشید. بنابراین در ادامه با لیست ۱۰ کارتون برتر که تا بحال ساخته شده‌اند با دیجی‌رو همراه باشید.

۱۰. باب اسفنجی شلوار مکعبی

The Spongebob Squarepants2 600x415 - دیجی10: با بهترین کارتون‌هایی که تابحال ساخته شده‌اند آشنا شوید

این کارتون به دلایل مختلفی برای بینندگانش سرگرم کننده‌است. حتی والدین هم از صحنه‌های خنده‌دار این کارتون که شخصیت اصلی آن اسفنجی دریایی است که داخل یک آناناس زیر آب زندگی می‌کند و شلوار عجیب و غریبی به پا دارد لذت می‌برند.

۹. رود رانر

The Road Runner2 600x490 - دیجی10: با بهترین کارتون‌هایی که تابحال ساخته شده‌اند آشنا شوید

رود رانر توسط Warner Bros و Looney Tunes تولید شده که همین هم دلیل خوبی برای قرارگرفتنش در این لیست است. این کارتون چرخه‌ی بی‌نهایت گرگی که به دنبال رودرانر هست را به تصویر می‌‌کشد. این کارتون با نام میگ میگ هم در ایران معروف است.

۸. فلینستونز

The Flintstones 675x506 600x450 - دیجی10: با بهترین کارتون‌هایی که تابحال ساخته شده‌اند آشنا شوید

فیلینستونز یکی از محبوب‌ترین کارتون‌هایی است که از دهه‌ی ۶۰ پخش می‌شده‌است. فیلینستون‌ها افرادی غارنشین هستند که به طریق خودشان زندگی بسیار مدرنی دارند. آنها در شهری سنگی به نام بدراک زندگی می‌کردند و حیوان خانگی‌شان یک دایناسور بود. این کارتون حاصل یک تخیل فوق‌العاده است.

۷. والدین نسبتا عجیب و غریب

The Fairly Odd Parents 675x380 600x338 - دیجی10: با بهترین کارتون‌هایی که تابحال ساخته شده‌اند آشنا شوید

این یک کارتون آمریکایی است و یکی از بهترین کارتون‌هایی است که تابحال ساخته شده‌است؛‌بطوریکه شما خیلی راحت از تمام کاراکترها خوشتان می‌آید. این کارتون درباره‌ی یک پسر نوجوان است که به او یک مادرخوانده و پدر خوانده‌ی پری که می‌توانند آرزوها را براورده کنند داده شده‌است.

۶. پلنگ صورتی

The Pink Panther3 675x506 600x450 - دیجی10: با بهترین کارتون‌هایی که تابحال ساخته شده‌اند آشنا شوید

پلنگ صورتی یکی از آن کارتون‌های محبوبی است که هیچوقت قدیمی نمی‌شود. درست مثل تام و جری، این کارتون هم بی‌صداست. داستان این کارتون هم درباره‌ی پلنگی صورتی است که خود را در ماجراهای مختلف وارد کرده و کارهای جالبی می‌کند.

۵. پاورپاف گرلز

The Powerpuff Girls 1 675x360 600x320 - دیجی10: با بهترین کارتون‌هایی که تابحال ساخته شده‌اند آشنا شوید

حقیقتی که درمورد پاورپاف گرلز وجود دارد این است که کارتون دخترانه‌ای نیست و برای همه مناسب است. این کارتون درواقع یکجورهایی فمنیستی هم هست چراکه نشان می‌دهد در یک جهان مردسالار، دخترها هم می‌توانند ابرقهرمان بوده و کارهای خارق‌العاده‌ای بکنند.

۴. فمیلی گای

Family Guy 675x380 600x338 - دیجی10: با بهترین کارتون‌هایی که تابحال ساخته شده‌اند آشنا شوید

حضور این کارتون در این لیست اصلا سوال برانگیز نیست. وقتی آن را می‌بینید وابسته‌اش می‌شوید چراکه پر از صحنه‌های جالب است و شما عاشق تمام کاراکترها می‌شوید. فمیلی گای درمورد ارزش خانواده‌است و اینکه گاهی اوقات چقدر می‌توانند شما را دیوانه کنند ولی با این حال شما از داشتن آنها خوشحالید.

۳. تام و جری

Tom Jerry 675x405 600x360 - دیجی10: با بهترین کارتون‌هایی که تابحال ساخته شده‌اند آشنا شوید

می‌دانید چرا تام و جری یکی از بهترین کارتون‌های ساخته شده‌است؟ چون برای تماشای آن لازم نیست زبان خاصی را بلد باشید یا پیشینه‌ی فرهنگی خاصی داشته‌باشید. تام و جری هم میان بزرگسالان و هم میان کودکان کارتون محبوبی تلقی می‌شود و کل این برنامه می‌تواند نشان دهنده‌ی این باشد که افرادی که با هم کاملا تفاوت دارند هم می‌توانند با هم رابطه‌ی خوبی داشته باشند؛ آنها با هم جنگ و دعوا می‌کنند اما هرموقع لازم باشد هم از هم طرفداری می‌کنند.

۲. لونی تونز

Looney Tunes 675x506 600x450 - دیجی10: با بهترین کارتون‌هایی که تابحال ساخته شده‌اند آشنا شوید

خیلی از ما با دیدن کارتون‌های لونی تونز بزرگ شده‌ایم. چطور می‌شود در مقال جذابیت باگز بانی، بی‌گناهی توییتی و بامزگی سیلوستر مقاومت کرد؟ احتمالا عدم مشهور بودن لونی تونزهای جدید به نبود حس و خاطرات نوستالژیکی که ما در کودکی به آن عادت داشتیم برمی‌گردد.

۱.خانواده‌ی سیمپسون

The Simpsons 675x422 600x375 - دیجی10: با بهترین کارتون‌هایی که تابحال ساخته شده‌اند آشنا شوید

کم پیش میاید که کسی این کارتون را ندیده یا چیزی درمورد آن نشنیده باشد. این کارتون از سال ۱۹۸۹ محبوب‌ترین کارتون بوده‌است.  خانواده‌ی سیمپسون کارتونی مخصوص بزرگسالان است چراکه مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را از جنبه‌ی طنز نگاه می‌کند و به همین دلیل این کارتون صرف نظر از پیشینه‌ی فرهنگی یا دیدگاه‌های سیاسی محبوب خیلی‌ها شده‌است.

شما کدامیک از این کارتون‌ها را دوست دارید و با آن بیشتر خاطره دارید؟

منبع .topteny

مطالب مرتبط
3 دیدگاه
  1. peyman می‌گوید

    پس ریک اند مورتی کجاس؟

  2. farhad می‌گوید

    khodaie vase khudesh rick and morty

  3. farhad می‌گوید

    Rick and morty ru nadid hatman

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.