دیجی10: با امن‌ترین خطوط هوایی آشنا شوید

در قرن پیش تصادفات هوایی موضوع شایعی بودند. اما در حال حاضر امنیت بهبود پیدا کرده و حالا پرواز کردن خیلی امن‌تر از رانندگی کردن است. خطوط هوایی یا فرودگاه‌ها این روز‌ها در تلاشند تا از همه امن‌تر بوده و در رقابت بهتر بودن از یکدیگر پیشی بگیرند. در ادامه‌ی این مطلب، طبق رتبه بندی ایمنی خطوط هوایی JACDEC در سال 2016 ، 10 تا ازبرترین فرودگاه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

  1. Tap Portugal

این خط هوایی با شاخص امنیتی 0.015 برابر با فرودگاه ژاپن است که ادامه به آن می‌پردازیم. این خط هوایی پرتغالی در سال 2015 یک سری مشکلات در زمینه‌ی اعتصاب خلبان‌ها به خصوصی سازی فرودگاه‌ها داشت. اما این اعتصاب مانع از عملکرد آنها نشد و از کنسلی 75 درصد از پرواز‌ها به هر قیمتی جلوگیری شد. امروزه آنها به وضع سابق خود بازگشته و خطوط هوایی‌ای امن شناخته می‌شوند.

  1. Japan Airlines

خطوط هوایی ژاپن نه تنها امن است بلکه عملکردی سر وقت دارد و در سال 2015 هم جایزه‌ی سر وقت بودن را با آن تایم پراندن 89/44 درصد پرواز‌ها از آن خود کرد و به عنوان وقت شناس‌ترین خط هوایی در آسیا و اقیانوسیه شناخته شد. آنها از امنیت بالایی نیز برخوردارند و شاخص امنیتی‌شان 0.015 می‌باشد. تمام کارکنان آن کار حاضر‌ند تمام چالش‌های جدید در زمینه‌ی امنیت را پذیرا باشند، حال آنکه وقت شناسی و خدمات‌شان را هم حفظ می‌کنند.

  1. Etihad AirWays

این فرودگاه در ابوظبی قرار دارد که شعارشان “از ابوظبی به دنیا هست”. آنها به تمام 5 قاره پرواز دارند. آنها همچنین قصد دارند خلبان‌های جدیدی را در دبی تعلیم بدهند. این خط هوایی همچنین یکی از لوکس‌ترین خطوط هوایی فرست کلاس در دنیاست. شاخص ایمنی آن نیز 0.013 می‌باشد.

  1. Air New Zealand

هواپیما‌های سیاه آنها مشخصه‌ی خطوط هوایی نیوزلند هستند. مقاصد محبوب آنها آدلین، ملبورن، سیدنی و تاسمانی استرالیاست .شاخص ایمنی آن در سال 2016، 0.011 محاسبه شده بود.

  1. KLM

این فرودگاه در هلند واقع شده و آنها از آلمان، هلند، نروژ، انگلستان و آمریکا پرواز دارند و یکی از قدیمی‌ترین خطوط هوایی‌ای هستند که همچنان فعال‌اند، آنها از 7 اکتبر 1919 مشغول به کار هستند. مشخصه‌ی آنها رنگ آبی‌شان است که به آسمان شبیه بوده و باعث استتارشان می‌شود. شاخص ایمنی آنها0.010 می‌باشد.

  1. Hainan Airlines

این خطوط هوایی ریشه‌اش را فراموش نمی‌کند. از ژاپن آنها با افتخار بر تن مهمانداران‌شان لباسی الهام گرفته از لباس سنتی‌های ژاپنی می‌پوشانند. آنها به کشور‌های زیادی پرواز داشته و شاخص ایمنی‌شان آنها را در رتبه‌ی پنجم این لیست قرار دارد.

  1. Qatar Airways

این تصویر داخل بخش بیزینس کلس یکی از هواپیما‌های قطر را نشان می‌دهد. امکانات جوری طراحی شده‌اند که بتوان استراحت کرد، کارکرد و کمی حریم خصوصی در حین سفر داشت. این فرودگاه حدود 25 سال پیش تاسیس شده است. شاخص امنیتی آنها 0.009 است.

  1. EVA Air

این خطوط هوایی ژاپنی برند کردن این هواپیما را جدی گرفته‌اند. آنها داخل هواپیما را با چیز‌های هلوکیتی مثل بالش سفارشی سازی کرده‌اند. مهمانداران هم لباسی صورتی با چهره‌ی هلوکیتی بر روی آن می‌پوشند. علیرغم این ابتکار عمل آنها پرواز را جدی گرفته و از نظر امنیت رتبه‌ی سوم را در سال 2016 از آن خود کردند.

  1. Emirates

این خطوط هوایی در دبی متعلق به دولت امارات متحده‌ی عربی می‌باشد. آنها شاخص امنیتی 0.007 را از آن خود کرده ولی گفته می‌شود ممکن است امتیازات خود بعنوان دومین خطوط هوایی امن را از دست بدهند.

  1. Cathay Pacific Airways

این خطوط هوایی از هنگ کنگ، تایپه و بانکوک و سنگاپور پرواز دارند تا این شهرهای فوق العاده را به دنیا پیوند دهند. آنها چیزی تحت عنوان کلوپ مارکوپولو دارند تا به مشتری‌های ثابت‌شان جایزه‌ای بدهند. شاخص امنیتی آنها در سال 2016 در صدر تمام خطوط هوایی و 0.006 بود.

 

 

 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع topteny
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها