با شرورترین زنان تاریخ آشنا شوید!

بسیاری از مردم شرارت را مختص مردان می‌دانند، اما همواره در اعصار مختلف زنان شروری هم بوده‌اند که اقدامات وحشیانه آن‌ها در صفحات تاریخ و اذهان مردم ثبت شده است. وحشی‌گری این دسته از زنان باعث شده تا برخی حتی به باورها و عقاید موجود در مورد روح لطیف ذاتی جنس مؤنث هم تاحدودی شک کنند. با دیجی‌رو همراه باشید تا شرورترین زنان تاریخ را بشناسید.

1. ملکه ماری یکم

تولد: 1516 / مرگ: 1558ملکه مری اولملکه ماری که تنها فرزند هنری هشتم و کاترین آراگون بود، در سال 1553 بعد از مرگ ادوارد ششم به قدرت رسید. اقدامات وحشیانه وی علیه پروتستان‌ها باعث شد که دیگران او را “ماری خونخوار” بنامند. چهره‌ای که از این زن در ذهن مردم انگلیس باقی‌مانده است، چیزی جز خشونت و تعصب در قبال پروتستان‌ها و تغییر مذهب مردم انگلستان به کاتولیک نمی‌باشد. بسیاری از پروتستان‌ها به خاطر عقاید و افکارشان توسط وی اعدام و بیش از 800 نفر از آن‌ها مجبور به ترک این کشور شدند و تا پایان سلطنت ملکه ماری نتوانستند به انگلستان بازگردند.

2. میرا هندلی

تولد: 1942 / مرگ: 2002

میرا هندلی

میرا هندلی به همراه ایان بردی، اواسط سال 1960 میلادی مسئول “کشتار مورس” در شهر منچستر انگلستان بود. آن‌ها 3 کودک زیر دوازده سال و دو نوجوان 16 و 17 ساله را ربوده و بعد از شکنجه و آزار و اذیت جنسی به قتل رساندند. هندلی پس از دستگیری و اثبات جرمش، به حبس ابد محکوم شد. در حالی که مادر هندلی به خاطر کارهای او به شدت افسرده شده بود، اما خود او ظاهراً هیچ توجهی به عمق فجایا نداشت و کاملا بی‌اعتنا و بی‌تفاوت بود.

3. ملکه ایزابلا

تولد: 1451 / مرگ: 1504

ملکه ایزابلا

ایزابلای اول ملکه کاستیل اسپانیا که به عنوان حامی کریستوف کلمب نیز شناخته می‌شود، به همراه همسرش (فردیناند دوم) باعث ایجاد اتحاد و یکپارچگی اسپانیا شد اما به چه قیمتی؟ وی در زمان حیاتش بسیاری از یهودیان و مسلمانان را مجبور کرد که دین خود را به کاتولیک تغییر دهند. فشار‌های مذهبی و شکنجه‌هایی که جهت گسترش دین به وجود آورده بود، باعث شد حدود دویست هزار نفر از مردم اسپانیا از این کشور مهاجرت کنند. در سال 1947 کلیسای کاتولیک لقب بنده پاک خداوند را به ایزابلا اعطا نمود و علت خشونت‌های وی را توجه به مقدسات و هدایت مردم بیان کرد!

4. بیورلی آلیت

تولد: 1968

بیورلی آلیت

بیورلی آلیت ملقب به فرشته مرگ یک قاتل سریالی در انگلیس است. آلیت که پرستار کودکان در یک بیمارستان بود، متهم به تزریق انسولین با دوز بالا و تزریق هوا به بیماران شد. وی مسئول قتل 4 کودک و مجروح شدن 5 کودک دیگر است. آلیت در مدت 58 روز 13 کودک را مورد حمله قرار داده و آن‌ها را شکنجه نموده بود تا اینکه در نهایت دستگیر شد. وی هرگز در مورد انگیزه‌اش برای قتل کودکان سخن نگفت ولی اختلال روانی و شخصیتی او به اثبات رسیده و در حال درمان است. البته با وجود تحت درمان بودن، احتمالا رفتار وی هیچگاه به حدی نخواهد رسید که دیگران در برابرش احساس امنیت داشته باشند.

5. بل گانس

تولد:1859/ مرگ:1931

بل گونس

بل گانس با قد 183 سانتی‌متری و وزن 91 کیلوگرمی به عنوان بی‌رحم‌ترین و مخوف‌ترین زن قاتل سریالی آمریکا شناخته می‌شود. وی همسران، نامزدها، خواستگاران و حتی دو دخترش (مرتل و لوسی) را به خاطر استفاده کردن از بیمه عمر آن‌ها و سرقت دارایی‌هایشان به قتل ‌رساند! انگیزه بل از قتل صرفا حرص و طمع، به دست آوردن اموال بیشتر و زندگی مرفه‌تر بوده است. در بیشتر گزارش‌ها تعداد قربانیان بیشتر از 20 نفر ثبت شده است ولی برخی از منابع ادعا می‌کنند وی جان بیش از 100 نفر را در طول یک دهه گرفته است. بل رسما کشتار انسان‌ها را به عنوان شغل خود انتخاب کرده بود. هرچند او هیچ‌گاه دستگیر نشد ولى هنوز هم در داستان‎هاى بومى آمریکا نامش با ترس و وحشت عجین شده است.

6. مری آن کاتن

تولد: 1832 / مرگ: 1873

6. مری آن‌کاتن

مری آن کاتن اولین زن انگلیس است که به جرم قتل‌های سریالی دستگیر و اعدام شد. وی در سن بیست سالگی با ویلیام موبرای ازدواج کرد و صاحب 5 فرزند شد. 4 کودک آن‌ها در اثر یک بیماری مهلک معده از دنیا رفتند. در بازگشت به شمال شرق، همچنان این سرنوشت غمناک با آن‌ها همراه بود و 3 فرزند دیگرشان نیز در اثر همان بیماری از دنیا رفتند. ویلیام در سال 1865، همانند 7 فرزند قبلی‌اش در اثر بیماری و درد معده فوت کرد. دولت انگلیس برای تسکین درد و کمک به این خانواده، غرامت 35 پوندی به آن‌ها پرداخت کرد. همسر دوم مری، به نام جورج وارد، به همراه یکی دیگر از فرزندان او در اثر همان بیماری روده و معده درگذشت. با تحقیقات و بررسی روزنامه‌های محلی مشخص شد که مرگ افراد این خانواده به صورت طبیعی اتفاق نمی‌افتد، بلکه مری آن‌ها را با سم آرسنیک مسموم کرده و به قتل می‌رساند! در نهایت وی به جرم قتل در 24 مارس سال 1873 به دار آویخته شد.

7. ایلزه کخ

تولد: 1906 / مرگ: 1967

. السی کخ

ایلزه کخ، همسر یکی از افسران ارشد نازی‌ها به نام کارل اتو کخ بود. وی با استفاده از قدرت همسرش، اقدام به شکنجه، فساد، خشونت و وحشی‌گری علیه زندانیان می‌کرد. او از سال 1937 تا 1941 در اردوگاه‌های کار، همراه همسرش به آزار و اذیت زندانیان می‌پرداخت. سرانجام وی در تاریخ اول سپتامبر 1967 در زندان زنان خود را حلق آویز کرد.

8. ایرما گرزه

تولد: 1923 / مرگ: 1945

ایرما گریس

ایرما گرزه یا هیولای زیبا، جوان‌ترین زنى بود که در قرن 20 توسط دولت انگلیس به اعدام محکوم شد. وی در کمپ نازی‌ها به عنوان سرپرست بخش زنان استخدام و به خاطر علاقه و انگیزه‌اش به کار، در پایان سال به عنوان دومین مقام اردوگاه انتخاب شد. ایرما که مسئول بیش از سی هزار زندانی زن یهودی بود، از شکنجه و اذیت آنان لذت می‌برد. اقدامات وحشیانه او شامل کشتن زندانیان با سگان وحشی و گرسنه، سادیسم، شکنجه و انداختن آن‌ها در محفظه گاز است. او عاشق شکنجه کردن به روش‌های مختلف بود و بر حسب عادتش چکمه‌های بسیار سنگین می‌پوشید.

9. کاترین نایت

تولد: 1956

کاترین نایت

کاترین اولین زن استرالیایی است که او را به حبس ابد بدون امکان آزادی محکوم کردند. او دندان‌های یکی از همسران خود را خرد کرد و سر سگ 8 هفته‌ای همسر دیگر خود را هم جلوی چشمانش از بدن جدا کرد. نایت همسر دوم خود (چارلز توماس پرایس) را با چاقوی قصابی به قتل رساند. وی حداقل 37 بار به او ضربه زده و جراحت های عمیقی در اندام‌های حیاتی وی مانند قلبش ایجاد کرده بود. او حتی به پیکر بی‌جان همسرش هم رحم نکرده و آن را تکه تکه کرده بود. خوشبختانه قبل از رسیدن بچه‌ها به خانه، پلیس از جریان این قتل فجیع اطلاع پیدا کرد و کاترین دستگیر شد.

10. الیزابت باتوری

تولد: 1560 / مرگ: 1614

Elizabeth Bathory

از الیزابت باتوری به عنوان یکی از مشهورترین قاتلان سریالی تاریخ مجارستان یاد می‌شود. سال‌ها شایعات زیادی در مورد مفقود شدن دختران روستایی که هرگز پیدا نشدند، به گوش می‌رسید. این شایعات به اطلاع پادشاه ماتیاس دوم رسید. وی طی بررسی‌هایش، یک دختر را مرده و دیگری را مجروح و در حال مرگ پیدا کرد. پس از تحقیق و اثبات جرم الیزابت، او به خاطر موقعیت اجتماعی‌اش به زندان نرفت و اعدام نشد، اما به حبس در اتاق خانه‌اش محکوم شد. گفته می‌شود او طی 25 سال صدها دختر روستایی را به روش‌های مختلف شکنجه کرده و به قتل رسانده بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع listverse
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
آریا
1 ماه قبل

رتبه اول این لیست که باعث مرگ هزاران ایرانی شد رو نوشتید که این زن مادر سلطان محمد خوارزمشاه بود