تویوتا کورولا 2020 (Toyota Corolla 2020) به صورت کامل رونمایی شد

پس از ماه‌ها انتشار عکس‌های تیزر و صحبت راجع به تویوتا کورولا 2020، تویوتا بالاخره از نسل بعدی این ماشین پرطرفدار رونمایی کرد.

این خودرو که نسل دوازدهم تویوتا کورولا محسوب می‌شود، پس از سال 2013 طراحی جدید کاملی دریافت نکرده بود که امروز در یک رویداد رسانه‌ای در کالیفرنیا، به صورت هم‌زمان با نمایشگاه بین‌المللی اتومبیل گوانگژوی چین، رونمایی شد.

تویوتا کورولای 2020 همانند بیشتر مدل‌های جدیدتر تویوتا، از پلتفرم TNGA یا Toyota New Global Architecture پیروی می‌کند؛ همانند کورولای هاشبک 2019 که امسال معرفی شد و به همین دلیل هم، این سدان و هاشبک با هم ویژگی‌های مشترک زیادی دارند.

همان‌طور که در عکس تیزر تویوتا کورولا 2020 مشخص بود، این خودرو ظاهری تهاجمی‌تر و تیزتر دارد. ابعاد آن نیز اسپورت‌تر شده است: ارتفاع این ماشین به نسبت نسل قبل کاهش یافته و عریض تر شده و با وجود اینکه خود رینگ‌ها بدون تغییر هستند، ارتفاع ماشین در عقب کمی بالا رفته و در جلو هم کمی بالا آمده تا به راننده دید بهتری به جاده بدهد.

در داخل ماشین‌ هم تغییراتی ایجاد شده که عادت کردن به آن را به نسبت مدل هاشبک کمی راحت‌تر می‌سازد. طراحی مرتب و تمیز داشبورد نیز به خوبی انجام شده و سیستم Infotainment لمسی 7 یا 8 اینچ (بسته به مدل) قطر دارد. کنسول میانی کمی بزرگ‌تر شده و قسمت جلوی دنده نیز فضای خالی‌ای وجود دارد که قابلیت شارژ بی‌سیم گوشی را هم دارد (البته اگر پول این آپشن را بپردازید!)

فروش تویوتا کورولای 2020 در بهار 2019 شروع می‌شود و با توجه به اینکه کورولای هاشبک خودروی بسیار خوبی بود، انتظار می‌رود که این سدان هم بسیار مورد توجه قرار گیرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع CNet
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها