آئودی از e-tron GT با قلب تپنده الکتریکی رونمایی کرد

در جریان نمایشگاه بین المللی اتومبیل لس آنجلس، شرکت آئودی از کوپه چهار سرنشین e-tron GT رونمایی کرد. خودرویی که با همکاری پورشه توسعه یافته و پلتفرم تایکان برای آن در نظر گرفته شده است.

آئودی e-tron GT را تحت آزمایش‌هایی قرار داد تا این سدان کوپه الکتریکی را تحت تست‌های مختلف آزمایش کند. وجود باتری 90 کیلووات ساعتی اجازه می‌دهد تا e-tron GT در کمتر از 3.5 ثانیه به 100 کیلومتر برساعت برسد.

همچنین در کمتر از 12 ثانیه نیز قادر است سرعت خود را به 200 کیلومتر برساند. به گفته آئودی، قدرت پیشرانه‌های الکتریکی e-tron GT بیش از 590 اسب بخار بوده و می‌تواند به سقف سرعت 240 کیلومتربرساعت دست پیدا کند.

گذشته از آن، باتری این خودرو با هر بار شارژ مسافتی 400 کیلومتری را دوام می‎آورد و همچنین با وجود فناوری شارژ سریع، در کمتر از 20 دقیقه به شارژ 80 درصد خواهد رسید. گفتنیست قابلیت شارژ سریع شارژر 800 ولتی e-tron GT باعث می‌شود که در مدت زمان کوتاهی بتوان این کوپه سرسخت آئودی را به شارژ کامل رساند.

آئودی درباره قیمت و تاریخ عرضه اظهار نظری نکرد، اما انتظار داریم در سال 2020 نسخه تولیدی آن معرفی و در سال 2021 به مشتریان تحویل داده شود. شایان ذکر است، احتمالا پورشه نیز ساختاری مشابه e-tron GT را برای تایکان الکتریکی در نظر می‌گیرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع hardwarezone
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها