مقامات آمریکا به دنبال ممنوع کردن رمزگذاری کامل و دوطرفه داده‌ها هستند

طبق گزارش پلیتکو در جلسه شورای امنیت ملی که  اوایل هفته گذشته برگزار شد، مقامات ارشد دولت ترامپ خواستار ممنوعیت رمزگذاری دوطرفه و کامل داده‌ها شدند. در این جلسه که با حضور مقامات سازمان‌های مهمی از جمله اف بی آی، وزارت دادگستری، وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه برگزار شد، اعضا به بحث و گفتگو درباره مشکلات رمزگذاری دوطرفه داده از سوی شرکت‌هاپرداختند که این جلسه بدون هیچ نتیجه‌ای به پایان رسید.

دولت ترامپ به دنبال ممنوعیت رمزگذاری دوطرفه داده است

شرکت‌هایی مانند اپل، گوگل و فیسبوک از رمزنگاری دوطرفه و کامل داده استفاده می‌کنند و طبق آن، تنها کاربرانی که داده را ارسال و دریافت می‌کنند می‌توانند اطلاعات را بخوانند. با این حال، مقامات دولت آمریکا ادعا می‌کنند که مشکل تروریسم، قاچاق مواد مخدر و پورنوگرافی کودکان را باید جدی گرفت. وزارت دادگستری ایالات متحده امریکا و اداره تحقیقات فدرال بر این موضوع تاکید دارند که حتی اگر رمزنگاری در سطح پایین‌تر خطر هک شدن را به همراه داشته باشد دستگیری مجرمان باید اولویت‌ اصلی دولت باشد. از سوی دیگر، وزارت‌ بازرگانی و امور خارجه نیز نسبت به عواقب اقتصادی و دیپلماتیک تصویب ممنوعیت رمزنگاری کامل داده‌ها و امکان رمزگذاری مخفیانه داده‌ها هشدار دادند.

پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن درباره‌ی عملیات‌های بزرگ جاسوسی از افراد عادی و شخصیت‌ها در سال 2014، بسیاری از شرکت‌ها به رمزگذاری دوطرفه و سرتاسری داده‌های خود روی آوردند. این سوال که آیا وزارتخانه‌های دولتی باید به داده‌های خاص دسترسی داشته باشند یا خیر بارها در محافل سیاسی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. کارشناسان می‌گویند با توجه به احتمال مخالفت دو حزب بعید است که کنگره به لایحه نیاز به رمزگذاری مطابق با حکم دولت، رای دهد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها