شکایت از واتس‌ اپ به اتهام اشتراک‌گذاری داده‌های کاربرانش بدون رضایت آنها

اپلیکیشن پیغام رسان واتس‌ اپ که زیرمجموعه کمپانی فیس‌بوک‌ است در آلمان بدلیل جمع‌آوری و به اشتراک‌گذاری داده‌های کاربرانش در شبکه‌‌ اجتماعی فیس‌بوک مورد اتهام قرار گرفته است. در مرداد ماه گذشته واتس‌ اپ طی تصمیمی شروع به جمع‌آوری داده‌های کاربرانش از جمله شماره‌ تلفن‌های ذخیره شده در گوشی‌ها کرد و با استفاده از سیستم‌های کمپانی فیس‌بوک این شماره‌ها را شناسایی کرد و تمام اطلاعات شخصی شماره‌ها را جمع‌آوری کرده است.

به نظر می‌رسد که واتس‌اپ تمام اطلاعات شماره تلفن‌ها را در اختیار فیس‌بوک قرار داده و هیچ تفاوتی بین شماره تلفن‌هایی که کاربر این اپلیکیشن بوده‌اند یا نبوده‌اند، قائل نشده است. این امر باعث شده که کمپانی فیس‌بوک تبلیغاتی را برای این شماره تلفن‌ها بفرستد، با وجود اینکه بعضی از آنها حتی عضو فیس‌بوک هم نبوده‌اند.

در شهریور گذشته، دولتمردان آلمانی به فیس‌بوک رسماً اعلام کردند جمع‌آوری و ذخیره کردن داده‌های مربوط به کاربران واتس‌ اپ را متوقف کند و هم‌چنین در دی ماه گذشته اتحادیه اروپا این شبکه اجتماعی را به دادن اطلاعات غلط و نادرست متهم کرد. به تازگی فدرال سازمان‌های مصرف کنندگان آلمان از این اپلیکیشن پیغام رسان به اتهام سوء استفاده از اطلاعات کاربرانش شکایت کرده و خواستار توقف اشتراک‌گذاری داده‌های کاربران به فیس‌بوک شده و می‌خواهد که تمام داده‌های کاربران آلمانی واتس‌اپ به طور کامل حذف شوند. از طرف دیگر واتس‌ اپ مدعی است که سیاست حفظ حریم خصوصی کاربرانش را مطابق با قوانین و دستورالعمل‌های تنظیم شده اتحادیه اروپا حفظ کرده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها