وقتی کودک به جای اسم خودش به کلمه “الکسا” واکنش نشان می‌دهد! [تماشا کنید]

زمانی که بلندگوهای هوشمند با دستیارهای دیجیتالی اختصاصی خود معرفی شده و به خانه‌های ما راه یافتند، نگرانی های زیادی در مورد این فناوری جدید وجود داشت. مانند اینکه چقدر از آنچه که به آن ها می گوییم ثبت می شود و اینکه آیا این دستگاه ها از ما جاسوسی می کنند یا نه. با این حال، به نظر می رسد مشکل دیگری هم در مورد این بلندگوهای هوشمند وجود داشته که اصلاً آن را پیش بینی نکرده بودیم! در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

در ویدیویی که توسط برنامه تلویزیونی Good Morning America به اشتراک گذاشته شده، یکی از بیننده ها ویدیویی از کودک 7 ماهه خود به نام کارولین ضبط کرده، که ظاهراً به جای اسم واقعی خود به اسم الکسا واکنش نشان می‌دهد! در واقع، پدر و مادر این کودک عادت دارند زیاد از دستیار دیجیتالی آمازون به نام الکسا استفاده کنند و از همین رو بچه بیچاره در تشخیص نام واقعی خود دچار اشتباه شده و فکر می کند اسمش الکسا است نه کارولین!

در ویدیو به وضوح شنیده می شود که وقتی مادر کودک نام واقعی او، یعنی کارولین را صدا می زند، بچه هیچ واکنشی ندارد اما به محض گفتن الکسا به طرف مادر برگشته و کنجکاوانه نگاه می کند! در حقیقت، از آنجا که سازندگان بلندگوهای هوشمند از یک کلمه کلیدی برای دریافت دستورات صوتی استفاده می‌کند و در اغلب موارد نیز این کلمه کلیدی یک تک واژه مانند “الکسا” است، تکرار چند ده باره آن در طول روز می تواند بسیار بیشتر از تعداد دفعات صدا زدن اسم واقعی کودک بوده و به همین دلیل هم کودک در تشخیص نام خود دچار اشتباه شده است.

تصور می شود که این مشکل می تواند در مورد دیگر دستیاران دیجیتالی مانند کورتانا، سیری و بینگ هم وجود داشته باشد، اگر چه احتمال بروز مشکل برای دستیار صوتی گوگل که از کلمه کلیدی “OK ​​Google” استفاده می کند، بسیار کمتر به نظر می رسد. همچنین از آنجا که آمازون بازار بلندگوهای هوشمند را تقریباً به تنهایی قبضه کرده است، تعداد زیادی از والدین ممکن است به صورت ناخودآگاه به کودک خود آموزش دهند که به جای نام واقعی خود به اسم “الکسا” واکنش نشان دهد. پس اگر در آینده‌ای نزدیک دیدید اسم تعداد زیادی از بچه‌ها الکسا شده اصلاً تعجب نکنید!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید

دیدگاه خود را ثبت کنید