سریال بازی تاج و تخت؛ داستان برن استارک

با شروع فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت(گیم اف ترونز) این مجموعه به پایان کار خود نزدیک می‌شود، همان سریالی که بازیگران آن سال‌ها است که نگران مرگ شخصیت خود در آن هستند.

نکته: این مقاله فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت را لو نمی‌دهد اما شامل جزئیاتی است که تا پایان فصل هفتم این سریال را شامل می‌شود.

«ایزاک همپستد رایت» در مصاحبه با «نیوزبیت رادیو وان» می‌گوید اولین چیزی که بازیگران بعد از دریافت فیلمنامه دنبال آن می‌گردند یک مرگ وحشتناک است. ایزاک از قسمت اول این سریال نقش برن استارک را بازی کرده است، کودکی که توسط جیمی لنیستر از برج به پایین هل داده شده و در نتیجه‌ی این سقوط فلج می‌شود. او توانست زنده بماند اما از آن موقع تا به حال ایزاک همیشه نگران مرگ شخصیت خود در این سریال است. او می‌گوید «همه بعد از گرفتن فیلمنامه اولین کاری که می‌کردن این بود که ببینن دارن می‌میرن یا نه. بعد از اینکه می‌دیدن قرار نیست اتفاقی واسشون بیفته چک می‌کردن ببینن دوستاشون هم سالم می‌مونن یا نه.»

گیم اف ترونز: داستان برن استارک
ببخشید داداش، ندیدمت.

و وقتی تبر فرود می‌آمد (که بعضی اوقات واقعاً مرگ شخصیت‌ها با تبر رخ می‌داد) دیدن این صحنه‌ها برای بازیگران نیز به اندازه‌ی طرفداران این سریال سخت بود. «همیشه یه ترسی از فیلمبرداری صحنه‌های خاصی وجود داشت، صحنه‌هایی مثل عروسی خونین.»

اگر تا به حال این سریال را ندیده‌اید باید بدانید که یک اتفاق بزرگ در فصل سوم رخ می‌دهد که در نتیجه‌ی آن برخی از مهم‌ترین شخصیت‌های سریال می‌میرند، شخصیت‌هایی که بیشترشان اعضای خانواده‌ی شخصیت ایزاک در این سریال هستند. «همه می‌دونستیم که قراره چنین اتفاقی بیفته و میشل فرلی، ریچارد مدن و اونا چاپلین دوست داشتنی رو از دست بدیم. اتفاق ناراحت‌کننده‌ای بود.»

در روز اول کارم تقریباً استعفا دادم

ایزاک بیست ساله شده است. او از یازده سالگی در این سریال بازی می‌کند. تا اینجای کار برن، هفت فصل زنده مانده است، او سفر طولانی خود را از خانه به آنسوی دیوار پشت سر گذاشته و به عنوان کلاغ سه چشم به خانه برگشته است، کلاغ سه چشم شخصیتی است که با استفاده از نیروی ذهن خود در زمان سفر می‌کند و قرن‌ها زنده می‌ماند. اما ایزاک در زمان شروع کار خود مطمئن نبود که بتواند از پس این کار بر بیاید.

گیم اف ترونز: داستان برن استارک
راب و برن استارک به همراه توله‌های دایر-ولف‌شان در فصل اول سریال

«روز اول فیلمبرداری رو یادمه که تو یه جای خیلی زیبا به نام جنگل تولیمر بودیم که بیرون شهر بلفاست قرار داشت. تمام طول روز بدون وقفه بارون می‌بارید. همون صحنه‌ای بود که دایر-ولف‌ها رو پیدا می‌کنیم و کار اون روزمون خیلی سخت بود. یادمه با مادرم به هتل برگشتیم و من بهش گفتم مطمئن نیستم که بتونم از پس این کار بر بیام، خیلی سخته.» و البته که روز بعد باران قطع شد اما برای بازیگران این سریال سختی بازی در این سریال در طول یک دهه‌ی آینده به قوت خود باقی ماند.

«روز اول، کار دستمون اومد، فهمیدیم نه سال بعدی زندگی‌مون قراره چه شکلی باشه.»

گیم اف ترونز
ایزاک و خانواده‌ی شخصیت او در این سریال سوفی ترنر و میسی ویلیامز در سال 2014، این بازیگران در این سریال با یکدیگر بزرگ شده‌اند.

خشونت و روابط

بازی کردن در این سریال به این معنی بود که ایزاک با موضوعاتی مواجه می‌شد که برای سن و سال او مناسب نبودند. خشونت و روابط بین شخصیت‌ها موضوعاتی بود که در این سریال به کرات مشاهده می‌شد. شخصیت ایزاک زمانی که به طور اتفاقی رابطه‌ی جیمی و سرسی لنیستر، خواهر و برادر، را می‌بیند از پنجره‌ی برج به پایین پرتاب می‌شود.

او می‌گوید بعضی از قسمت‌های فصل اول برای رده‌ی سنی او نبود و نمی‌توانست آن‌ها را مشاهده کند. اما می‌گوید مشاهده‌ی برخی از صحنه‌های خشن این سریال هنگام فیلمبرداری بسیار آسان‌تر از مشاهده‌ی همان صحنه‌ها توسط بینندگان بود. ایزاک می‌گوید «وقتی تو صحنه‌ی فیلمبرداری هستین و یه جسد روی زمین افتاده و یه نفر هم خارج از کادر وایساده و داره خون مصنوعی رو به سمت این بدن مصنوعی هدایت می‌کنه همه‌ی جادوی صحنه براتون از بین می‌ره.»

گیم اف ترونز: داستان برن استارک
سرسی و جیمی لنیستر در فصل اول این سریال

اما با وجود اینکه اتفاقات هنگام فیلمبرداری گیم اف ترونز روی او تأثیری نداشت، اتفاقات بعد از فیلمبرداری و در زندگی حقیقی او بود که باعث شد تأثیر گیم اف ترونز را روی زندگی خود حس کند. او می‌گوید «تو دانشگاه برای اولین بار بود که با این موضوع مواجه شدم که قرار نیست خیلی هم خوش بگذره.» ایزاک در سال 2017 نتوانست در درس‌های ریاضی و موسیقی خود قبول شود و دلیلش هم میزان توجه زیادی بود که در دانشگاه دریافت می‌کرد.

«فکر می‌کردم طرفداران این سریال از دیدن من کمی هیجان‌زده بشن اما اصلاً فکر می‌کردم اینطوری باشه. امکان نداشت از اتاق بیرون بیام و کسی نخواد با من یه سلفی بگیره. از این می‌ترسیدم که برم بیرون و کار اشتباهی انجام بدم چون همه‌ی چشم‌ها روی من بود.»

پایان ترسناک

در حالی که ایزاک جلوی دوربین‌های فیلمبرداری خیلی راحت‌تر از زمانی است که طرفدارانش از او عکس می‌گیرند، دیگر آماده است که از این مرحله از زندگی خود عبور کند.

ایزاک می‌گوید «حرف‌هایی وجود داشت که بازیگرایی که از فصل اول تا فصل آخر سریال زنده بمونن برن و یه تتو بزنن. فقط هشت نفر از ما از فصل اول زنده موندیم. شرایط عجیبیه، احساس می‌کنیم یه زندگی و مسیر شغلی کامل رو گذروندیم اما تازه اوایل زندگی‌مون هستیم و تو موقعیت خیلی خوبی قرار داریم. هیجان‌انگیزه و البته ترسناکه اما بیشتر از اون هیجان‌انگیزه.»

گیم اف ترونز: داستان برن استارک
ند بهم قول بده… که داستان سریال رو لو ندی.

لو رفتن داستان برای سین بین

«سین بین» نمی‌دانست که قرار است در همان فصل اول سریال بازی تاج و تخت کشته شود. ایزاک می‌گوید «در حال فیلمبرداری پایلوت سریال بودیم و با جنیفر ایلی، که نقش کتلین استارک رو بازی می‌کرد، صحبت می‌کردیم. جنیفر گفت آره سین تو قرار آخر فصل اول بمیری. سین هم با تعجب گفت چی؟ واقعاً؟ سین نمی‌دونست که قراره به این زودی بمیره.»

معلم‌های او عاشقش بودند

وقتی فیلمبرداری تمام شد و او به مدرسه بازگشت این همکلاسی‌های او نبودند که از بازی او در این سریال شگفت‌زده بودند، آن‌ها کم سن و سال‌تر از این حرف‌ها بودند که از طرفداران این سریال باشند. او می‌گوید «معلم‌ها واقعاً هیجان‌زده می‌شدن. یه معلم زبان انگلیسی داشتم که خیلی مهربون بود و از طرفدارای گیم اف ترونز بود. فکر می‌کنم که این موضوع باعث می‌شد من رو هم مثل خودشون یه فرد بالغ حساب کنن.»

منبع bbc
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید