دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

حالت اینترنت اکسپلورر به مرورگر اج اضافه می‌شود

در سال‌های نه چندان دور که هنوز خبری از مرورگرهایی همچون کروم و فایرفاکس نبود، اینترنت اکسپلورر مایکروسافت انتخاب اول و آخر کسانی بوده که قصد داشتند با رایانه خود به اینترنت متصل شوند. شاید همین بی‌رقیب بودن باعث شده بود تا مایکروسافت آن طور که باید و شاید به امنیت مرورگر خود اهمیت ندهد و باگ‌های فراوان این نرم افزار برای سال‌ها به دروازه‌ای برای نفوذ هکرها تبدیل شده بود.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که دل خوشی از مرورگر اینترنت اکسپلورر ندارند، احتمالاً از شنیدن خبر اضافه شدن حالت اینترنت اکسپلورر به مرورگر اج خوشحال نخواهید شد. مایکروسافت روز گذشته و در جریان کنفرانس Microsoft Build 2019 اعلام کرد که به زودی حالت مذکور به مرورگر نسل جدید این شرکت اضافه خواهد شد.

البته اضافه شدن حالت اینترنت اکسپلورر به مرورگر اج به خاطر محبوب یا کاربردی بودن مرورگر نسل گذشته مایکروسافت نیست، بلکه به علت منسوخ شدن دو رابط برنامه نویسی ActiveX و NPAPI در مرورگرهای جدید، امکان اجرای برنامه‌هایی که از این رابط‌ها استفاده می‌کنند عملاً غیرممکن شده و از این رو مایکروسافت قصد دارد با افزودن حالت اینترنت اکسپلورر به اج، چنین قابلیتی را در اختیار افراد قرار دهد.

مایکروسافت در کنار معرفی حالت اینترنت اکسپلورر برای مرورگر اج، اشاره‌ای هم به عرضه اج بر روی سیستم عامل مک او اس داشته است. با اینکه این خبر به صورت رسمی و در جریان کنفرانس اعلام نشد، اما در کانال یوتیوبی شرکت شاهد یک معرفی اجمالی بودیم.

از دیگر به‌روزرسانی‌های مرورگر اج که در کنفرانس بیلد مایکروسافت معرفی شد، می‌توان به ابزارهای امنیتی قدرتمندتر اشاره کرد. با اضافه شدن این ابزارهای جدید از این پس کاربران اج قادر خواهند بود، بسته به نوع فعالیت خود از سه سطح امنیتی بدون محدودیت، متعادل و شدید، یکی را انتخاب کنند که تفاوت آن‌ها در میزان و چگونگی ردیابی فعالیت‌های کاربر توسط توسعه دهندگان شخص ثالث خواهد بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع cnet
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar