بلیط هواپیما

جف بزوس و همسرش بعد از 25 سال زندگی مشترک از هم جدا می‌شوند

جف بزوس و همسرش مکنزی، پس از 25 سال زندگی مشترک، طلاق خواهند گرفت. این زن و شوهر این خبر را صبح روز چهارشنبه اعلام کردند. آن‌ها به هیچ دلیلی برای جدایی خود اشاره نکردند. آنها در بیانیه ای که به صفحه توییتر جف بزوس ارسال شده است گفته‌اند:

ما تصمیم گرفته‌ایم که از هم جدا شویم و زندگی مشترک خود را تنها به عنوان دوست ادامه دهیم. اگر ما می‌دانستیم که بعد از 25 سال از هم جدا می‌شویم باز هم با هم ازدواج می‌کردیم.

ارزش دارایی‌های بزوس، ثروتمندترین مرد جهان 136.2 میلیارد دلار برآورد شده است. هنوز معلوم نیست که طلاق جف بزوس از همسرش، چقدر بر ارزش خالص دارایی‌های او اثر می‌گذارد و آیا این طلاق بر سهام او در آمازون، غول تجارت الکترونیکی که او در سال 1994 تاسیس کرد تاثیر می‌گذارد یا خیر. بزوس 54 ساله، صاحب حدود 16 درصد این کسب‌و کار است که بیش از 95 درصد از ثروت او را تشکیل می‌دهد. او همچنین مالک واشنگتن پست و شرکت تولید تجهیزات سفر به فضای Blue Origin است.

این زوج بیشتر در ایالت واشنگتن زندگی می‌کنند که طلاق زوجین به تقسیم برابر «اموال مشترک» از جمله تمام درآمد‌های بدست آمده در طول ازدواج نیاز دارد. دیوید استارکس یکی از افراد شرکت حقوقی مک کینلی ایروین در سیاتل می‌گوید:
به احتمال زیاد اگر چه 100 درصد مطمئن نیستم با این طلاق جف بزوس، هرآنچه که او در آمازون به دست آورده است جزو درآمد مشترک بوده است.
با این حال او اضافه می‌کند که از طریق توافق‌نامه طلاق و یا توافقنامه پس از ازدواج، بزوس می‌تواند انتخاب کند که دارایی‌های خود را به نحوی متفاوت پرداخت کند که غیرمعمول هم نیست.

ویرجینیا اونو وکیل حاضر در واشنگتن می‌گوید: علاوه بر این، دادن سهم خود از دارایی مشترک به همسر، لزوما به معنای انتقال دارایی به آن‌ها نیست. به عبارت دیگر، به جای فروش و یا انتقال سهام آمازون، جف بزوس می‌تواند غرامت مالی معادل ارزش منصفانه بازار سهام ارائه دهد.

در واقع، اگر مکنزی بزوس 48 ساله نیمی از دارایی‌های همسر خود را دریافت کند ارزش دارایی‌هایی او به بیش از 68 میلیارد دلار می‌رسد و او را به رده‌ی پنجم ثروتمندترین افراد در جهان خواهد رساند. حتی پرداخت 1 درصد از این دارایی‌های بزوس، یکی از بزرگترین دعوی‌های طلاق در تاریخ را تشکیل می‌دهد.

منبع forbes
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها