مشکل خواندن دیسک در PS4 احتمالا به علت آپدیت اخیر آن می باشد

معمولا بروزرسانی های بزرگ کنسول پلی استیشن 4 با فاصله زمانی زیاد منتشر می شوند و ما بین این بروزرسانی ها، تعدادی بروزرسانی کوچک نیز ارائه می شوند. این بروزرسانی های کوچک عمدتا بهبود هایی در بحث پایداری کنسول را شامل می شوند و به ندرت قابلیت های جدیدی به آن اضافه می کنند. البته این طور که به نظر می رسد، آخرین بروزرسانی منتشر شده برای کنسول سونی، مشکلاتی را برای کاربران آن بوجود آورده است.

این مشکل زمانی بروز می کند که دیسک جدیدی را درون کنسول گذاشته باشید و بخواهید آن را از حالت rest mode خارج کنید. بنابر این اگر از زمان عرضه بروزرسانی جدید کنسول خود، دیسک جدیدی درون کنسول قرار نداده اید با این مشکل روبرو نخواهید شد. البته حتی اگر دیسک جدید هم درون دستگاه قرار داده باشید مواجه شدن با این مشکل قطعی نیست و احتمال دارد با آن روبرو نشوید.

به طور معمول هنگامی که شما یک دیسک را درون کنسول پلی استیشن 4 قرار می دهید، دستگاه فورا اقدام به خواندن محتویات آن می نماید و اجازه می دهد به اجرای بازی بپردازید و یا اگر دیسک مربوط به یک بازی جدید باشد، آن را نصب نمایید. پس از نصب بروزسانی اخیر کنسول پلی استیشن 4 برخی کاربران اعلام کرده اند که با قرار دادن دیسک بازی جدید، هیچ عکس العملی را در کنسول خود مشاهده نکرده اند. این مشکل حتی با full reboot کردن دستگاه هم برطرف نمی شود و به نظر می رسد تنها راه حل آن استفاده از قابلیت PlayStation 4 back up باشد.

PS4 Disc-Reading Problemبنابر این اگر کنسول PS4 شما هم در خواندن دیسک ها دچار مشکل می باشد، دستگاه را به طور کامل restart نمایید و از قرار دادن آن در حالت rest mode پرهیز کنید، زیرا این طور که به نظر می رسد منبع مشکل همین حالت rest mode می باشد.

به گزارش سایت های NeoGAF و Reddit، علت بروز این مشکل روشن کردن کنسول پلی استیشن 4 از حالت rest mode و بوسیله فشردن کلید خروج دیسک می باشد. بنابر این تا زمانی که بروزرسانی جدیدی برای این کنسول منتشر نشده است، وقتی می خواهید کنسول خود را روشن کرده و دیسک بازی را عوض نمایید حتما این مورد را در ذهن داشته باشید.

خوشبختانه شرکت سونی خیلی زود متوجه وجود این مشکل شده و قصد دارد به زودی آن را با ارائه یک بروزرسانی جدید برطرف نماید.

attackofthefanboy

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.