از چشمان خود مراقبت کنید؛ Red Moon، برنامه‌ای برای کاهش نور آبی گوشی‌های اندرویدی

برنامه‌های فیلتر کننده‌ی نور آبی صفحه‌ی نمایش گوشی‌های هوشمند در دنیای این اسمارت فون‌ها، پدیده‌ی جدیدی به حساب نمی‌آیند و مدت‌ها است که در اختیار کاربران اندرویدی قرار دارند. به کمک همین اپلیکشن‌ها است که از نورهای آبی آزار دهنده‌ای که از صفحه‌ی نمایش تلفن‌های هوشمندمان ساتع می‌شوند، فاصله می‌گیریم. این نورها می‌توانند در شب‌ها، پیش از خواب، عوارض جانبی بدی بر روی خواب شبانه‌ی ما بگذارند. بر اساس آزمایشات و تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته، نور آبی ساتع شده از صفحه‌ی نمایش یک اسمارت فون، می‌تواند در هنگام خواب، ریتم شبانه روزی (بیولوژیک) بدن انسان را بر هم بزند و در نتیجه باعث شود تا شخص نتواند به راحتی به خواب فرو برود. این جا است که چنین برنامه‌هایی به کار می‌آیند. به کمک این برنامه‌ها، می‌توان رنگ آبی صفحه‌ی نمایش را فیلتر کرد و آن را به رنگی مایل به قرمز درآورد.

بیشتر بخوانید:

برنامه‌هایی چون f.lux و Twilight در این زمینه بر روی پلت فرم اندروید محبوبیت زیادی دارند، اما اگر این هیچ یک از این اپلیکشن‌ها نتوانسته کار شما را به هر دلیلی راه بیندازد، توصیه می‌کنیم که حتماً شانس خود را یک بار دیگر با Red Moon امتحان کنید.

Red Moon برنامه‌ی متن بازی است که به فیلتر کردن رنگ آبی صفحه‌ی نمایش می‌پردازند و دارای تمام امکاناتی که یک برنامه‌ی این چنینی باید داشته باشد، می‌باشد. Red Moon به شما اجازه می‌دهد تا میزان گرمی فیلتر، شدت آن و نور صفحه‌ی نمایش را به دلخواه خود تنظیم کنید. هم چنین می‌توانید چند پروفایل مختلف، با تنظیمات متفاوت درست کنید.

علاوه‌ی بر همه‌ی این‌ها، می‌توانید برنامه‌ی Red Moon را طوری تنظیم کنید که به محض راه اندازی آن بر روی دستگاه خود، شروع به کار کند. و یا حتی ساعت مشخصی را در این اپلیکشن قرار دهید که پس از آن، برنامه به صورت خودکار شروع به کار کند. دیگر چه چیزی می‌خواهید؟!

در حالی که Red Moon با قیمت 1.99 دلار در گوگل پلی استور برای خرید موجود می‌باشد، اما توسعه دهنده‌ی آن در حرکتی شایسته‌ی تقدیر، نسخه‌ای رایگان از برنامه‌ی خود را بر روی وب سایت F-Droid قرار داده است.

خرید Red Moon از گوگل پلی استور با قیمت 1.99 دلار
دانلود نسخه‌ی رایگان Red Moon از وب سایت F-Droid

اسکرین شات‌هایی از این برنامه را در اسلاید شوی پایین می‌توانید ملاحظه نمایید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Phone Arena
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها