فرمان بعدی مهاجرتی دونالد ترامپ شهروندان هندی را نشانه خواهد گرفت

به نظر می‌رسد این دوره ریاست جمهوری آمریکا زمان مناسبی برای مهاجرت تکنسین‌های هندی نیست یا بهتر است بگوییم دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، برای خارجیانی که در آمریکا زندگی می‌کنند زمان خوبی محسوب نمی‌شود. هند یکی از کشورهایی است که سالانه نیروی کار ماهر در زمینه فناوری اطلاعات (IT) خود را از طریق ویزای کاری H-1B به آمریکا می‌فرستد. از خبرهای منتشر شده به نظر می‌رسد قانون بعدی مهاجرتی دونالد ترامپ برای ویزای کاری باشد که قطعاً نیروهای کار هندی را نشانه خواهد گرفت.

هر ساله نیروهای کار ماهر بزرگترین کمپانی‌های فناوری اطلاعات در هند مانند TCS، Infosys، Wipro و … خود را از طریق ویزای H-1B به آمریکا می‌رساندند و با استخدام در شرکت‌ها حقوق خود را از 60 هزار دلار به 130 هزار دلار در سال ارتقا می‌دادند. هفته گذشته با اعلام ممنوعیت ورود شهروندان 7 کشور به آمریکا، باعث شد نگرانی و دلهره‌ای هم در میان نیروهای کار هندی بیاندازد. در سال 2016 میلادی، آمریکا 85 هزار ویزای کاری برای متقاضیان صادر کرد که 70 درصد از این نوع ویزا سهم نیروهای کاری هندی شد. یکی از مدیران ارشد موسسه تحقیقاتی Greyhound در گفتگو با وب‌سایت mashable india گفت:

هر ساله نیروی کار ماهر خارجی از طریق ویزای کاری H-1B وارد آمریکا می‌شوند، این نیروی کار نه تنها به طور مستقیم تأثیرات مثبتی روی صنعت فناوری اطلاعات دارند بلکه به صورت غیر مستقیم هم روی دیگر صنایع آمریکا تأثیرگذار می‌باشند. اغلب اوقات این افراد با خانواده‌هایشان مهاجرت می‌کنند و با خود تجارت و صنایع دیگری که در آن مهارت دارند را به آمریکا می‌آورند که این باعث رشد GDP، رشد اقتصادی و تجارت در آمریکا می‌شود.

هنوز مشخص نیست چه موقعی این قانون مهاجرتی تصویب خواهد شد ولی با اجرای آن کمپانی‌های بزرگ مانند اپل، گوگل و مایکروسافت بیشترین ضربه را خواهند خورد. جالب است که بدانیم مدیرعامل‌های گوگل و مایکروسافت هر دو ریشه هندی دارند.

به نظر شما اجرای این قانون مهاجرتی دونالد ترامپ چه عواقبی خواهد داشت؟ ما منتظر شنیدن نظرات شما خواهیم بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع mashable
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها