فروش XBOX One در آمریکا از مرز 7 میلیون دستگاه عبور کرد

طبق گزارش وب سایت VGchartz، که آمار فروش بازی ها و کنسول ها را در سراسر جان گردآوری می کند، فروش کل کنسول XBOX One در آمریکا از مرز 7 میلیون دستگاه عبور کرده است. با توجه به اطلاعات منتشر شده، مایکروسافت در هفته منتهی به 18 آوریل سال 2015 توانست 47,147 واحد از کنسول XBOX One خود را به فروش برساند و به این ترتیب مجموع فروش این کنسول را در آمریکا تا 18 آوریل به 7,005,595 دستگاه برساند.

در بخش نرم افزاری نیز در مجموع 31,317,201 عدد بازی برای کنسول XBOX One از طریق خرده فروشی ها به فروش رفته است. البته در این آمار، فروش دیجیتالی بازی ها محاسبه نشده است که به احتمال فراوان با توجه به رویکرد اخیر گیمر ها به بازی های دیجیتالی، میزان فروش دیجیتالی بازی ها حتی بیشتر از نسخه فیزیکی بوده است.

PlayStation-4بر اساس همین آمار، رقیب اصلی کنسول XBOX One، یعنی پلی استیشن 4 نیز توانسته در مدت مشابه، 8.8 میلیون دستگاه در آمریکا فروش داشته باشد. البته اگر مجموع فروش جهانی کنسول ها را در نظر بگیریم، پلی استیشن 4 سونی با اختلاف زیادی نسبت به XBOX One پیشتاز است. کنسول سونی در بازار های جهانی 23.2 میلیون دستگاه فروش کرده در حالی که کنسول XBOX One تنها موفق به فروش 12.8 میلیون دستگاه شده است. البته کنسول پلی استیشن 4 بیشتر فروش خود را مدیون بازار های ژاپن و اروپا می باشد جایی که مایکروسافت نتوانسته توجه گیمر ها را به خود جلب کند.

با اینکه XBOX One در برخی ماه ها و با انتشار برخی بازی های مطرح خود توانسته صدر جدول را از چنگ سونی در آورد ولی در کل و از زمان عرضه این دو کنسول در سال 2013 تحت سلطه پلی استیشن 4 بوده است. مایکروسافت با کاهش قیمتی که اخیرا برای کنسول خود در نظر گرفته امیدوار است تا بتواند میزان فروش آن را بهبود ببخشد. باید ببینیم آیا تلاش های مایکروسافت نتیجه خواهد داد و این شرکت موفق خواهد شد حداقل در سرزمین مادری خود از زیر سلطه پلی استیشن 4 خارج شود یا نه.

منبع: attackofthefanboy

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد